LT Koněšín
14.7.
Pršelo a pršelo...
Po necelém roce jsme se opět sešli, tentokrát v Autokempu Borovinka. V deštivém odpoledni jsme se stihli nastěhovat do chatek a prohlédnout si nedaleký Koněšín. Potom už na nás čekala večeře, po které jsme zahájili naše putování tajemnou neviditelnou vzducholodí. Dozvěděli jsme se, že nás každou noc přenese do jiné části světa, kde budeme poznávat místní přírodu, zvyky, sporty a řadu dalších zajímavostí.
Dobrou noc. Vyplouváme!

Fotografie

15.7.
Počasí se dnes umoudřilo, už ráno na nás vykouklo sluníčko. Vzducholoď nás dnes přenesla do Evropy, kde děti po příletu obdržely vízum.Celé dopoledne bylo ve znamení hledání pokladu při závodu Tour de Koněšín. Cesta k pokladu byla plná úkolů, které nás dovedly ke sladké odměně.
Po poledním odpočinku následovala procházka, při které jsme se seznámili s krásami okolní přírody. Při té příležitosti jsme nasbírali i dřevo na večerní táborak.
Ještě před zapálením ohně nás navštívila hudební skupina
H-Quartet z Třebíče, která hrála nejen k poslechu, ale i k tanci. Pak jsme si u táboráku opekli špekáčky k večeři a příjemně poseděli u hřejivého ohně.
Fotografie

16.7.
Probudili jsme se do slunečného rána. Dnes nás vzducholoď zanesla do Severní Ameriky. Hned po snídani jsme se vypravili do keramického ateliéru Kvak. Cestou jsme trochu bloudili, ale nakonec jsme dorazili do cíle. Děti si z hlíny vymodelovaly hrnečky, sluníčka, srdíčka...
Po obědě se počasí pokazilo, vydatně pršelo. Naštěstí k večeru vysvitlo sluníčko a my jsme mohli hrát hry. Soutěžilo se v střelbě na bránu, přenášení ping-pongového míčku, golfu atd. Všichni byli velmi šikovní a vše úspěšně zvládli. Po výborné večeři nás čekal turnaj ve fotbale. Góly padaly na obou stranách a zápas skončil remízou. Večer jsme se opět nalodili a pokračujeme v cestě.
Fotografie

17.7.
Při probuzení, na nás počasí nebylo zrovna nejvlídnější, náladu nám to však nezkazilo.Přizpůsobili jsme se a naplánovaný program jsme přesunuli do nedalekého iglů. Jelikož jsme se ráno ocitli v Antarktidě, následovaly soutěže s tímto kontinentem spojené, koulovali jsme se, vyzkoušeli jsme si i pochod s tučňáky a závod lachtanů.
Protože nás toto skotačení stálo spoustu sil, dali jsme si pauzu a chutný oběd z kuchyně našeho oblíbeného dua Jana a Erik.
Po vytrávení jsme zapřáhli psí smečku a s tou jsme procestovali zasněžené pláně bílého kontinentu. O večerní kulturní program se v iglů, postarali všichni zůčastnění, kde zazněly songy známé více i méně. S přáním dobré noci a plni dychtivého očekávání, kam nás naše vzducholoď přenese ráno, jsme se pro dnešek rozloučili a ulehli ke spánku do svých kajut.
Fotografie

18.7,
Dnešní den nezačal nejlíp ,ale počasí se nám brzy probudilo ze spánku. Po vydatné snídani jsme se nachystali a odjížděli směr Studenecké nádraží. Tam jsme nasedli na Transsibiřskou magistrálu a jeli směr Budišov, kde jsme navštívili depozitář vycpaných zvířat. Děti viděly zvířata celého světa. Po prohlídce zámku jsme se prošli zámeckým parkem a pokračovali cestou ke zřícenině starého mlýna. Dále jsme se vydali k ohradě místních farmářů, kde jsme mohli vidět jeleny a býky. Po cestě k této ohradě si děti natrhaly trávu, kterou poté krmily zvířata.
Během dne si také mohly pohladit koně, divočáka a pejsky. Při poslední výměně dětí u malého divočáka jsme mohli shlédnout boj s prchajícím divočákem (viz. foto). Cestou k vlaku jsme se stavili v cukrárně, kde se děti posilnily a pohrály si na prolézáčkách.
Po přijezdu do tábora se všichni vrhli na připravené jídlo. Následoval vysněný odpočinek. Když si děti odpočinuly vyrazily na dřevo.
Byl to náročný den, a proto se hned po návratu uložily do postele a nechaly si zdát o dalších cestách naší vzducholodi.

Fotografie


19.7.
Dnes ráno se počasí velice vydařilo. Sluníčko krásně svítilo, bohužel na našem výletě z Austrálie na Nový Zéland nás zastihl déšt. Projíždka na parníku se všem dětem líbila a déšt jim náladu nezkazil. Po příjezdu do campu Wilsonka jsme se při prudkém dešti museli schovat do stanu, kde děti zaujaly automobilové závody na automatech. Holky se vydaly na krátkou procházku po pláži. Po příchodu do našeho tábora Borovinka se děti vydatně najedly špekáčků u táboráku za doprovodu naší oblíbené kapely. Hráli známé trampské písníčky, děti zpívaly a užívaly si hezký teplý večer. Po dni plném zážitků rychle usnuly ve svých postýlkách a čekají kam
je naše vzducholod dále zanese.

Fotografie

20.7.
Celé dopoledne nás hřálo slunko, tak jsme se vydali na procházku na nedalekou vyhlídku. Po cestě jsme si zahráli pár her, které souvisí s černým kontinentem. Podívali jsme se do Egypta na mumie, zachraňovali jsme se v poušti a lovili ryby v Nilu.
Po obědě nás překvapil déšť, proto jsme byli nuceni zůstat v táboře. Volný čas jsme využili k přípravám na zítřejší návštěvu posledního kontinentu. Asistenti nám pomáhali vyrábět masky na karnevalový průvod v Riu.
Náplň večera byl na volbě každého z nás. Někteří hráli fotbal nebo si házeli s frisbee, ostatní si vyzkoušeli africké tance. Ulehli jsme brzy ke spánku, abychom na zítřejší den byli plni sil.
Fotografie

21.7
Dnešního rána vzducholoď přistála v Jižní Americe, již poslední zastávce naší cesty.Jedna z průvodkyň měla dnes narozeniny , a tak jsme je patřičně oslavili.Zazpívali jsme narozeninové písně a snědli dort.
Celý den se nesl v duchu karnevalu v Riu de Janeiru ,který nás čekal odpoledne.Děti měly nachystané masky jako např. Spider-girl,luční víla,břišní tanečnice ,papoušek... ani asistenti nezůstali pozadu a převlékli se za divoženky, piráta a nebo Římana. Karneval provázela skvělá nálada ,tanec a hra s balónky.
Po večeři následovalo předávání cen za úspěšné překonání cesty kolem světa. Děti, např., dostaly plyšáky,pastelky,přívěsky...Celkové rozloučení s táborem jsme zakončili společným zavoláním „AHOJ“.
Tímto se loučíme s letošním táborem a těšíme se na příští rok.

Fotografie