LT Trnávka
28.července 
Odjeli jsme v pohodě téměř v plné sestavě a dojeli v poledne. Ubytovali se a dostali skvělý guláš. Protože Honzík přijel s mamkou a taťkou zvlášť a doma obědval /což nikdo netušil/ a pak za pár hodin baštil hlavní jídlo znovu – měl dojem,že je večer. Tudíž zalehl a měl noc. Nechali jsme ho vyspat. Dnešní den až s večerem byl ochoten vstát. Do večeře všichni stihli zaběhnout na blízkou zříceninu hradu Cimburk. K večeři byl namazaný chléb - pro Honzíka jako snídaně. Takže si jeden den rozdělil na dva a má o den delší tábor...........

29.července 
Spalo se nám báječně, máme teplé deky a spacáky. Dopoledne byla přečtena báje a Princezna s Kedrigernem zadali úkol „Jak si představujeme táborovou činnost a jak se budeme k sobě chovat“a všichni v rámci svých možností splnili . Závěr byl – chceme si hrát s míčem, kreslit, zpívat, koupat se,chodit na výlety a budeme se k sobě navzájem hezky chovat, budeme ohleduplní a pomáhat si navzájem. Odpoledne byl zadán druhý úkol a všichni společně se jali vyrábět zkamenělé Troly..... Velcí kluci se zapojili do fotbalu a hráli se sousedním táborem společně s Ostraváky. A vyhráli !!!! Večer kdo chtěl seděl u ohýnku a než začalo pršet zpívali.

30.července 
Ráno pěkně pršelo, ale nikomu to nevadilo. Sesedli jsme se v jídelně a hráli společenské hry. Někteří s velkým zaujetím “pročítali“ knihy a malovali. Do oběda se vyčasilo a vysvitlo sluníčko a stačili jsme jít hledat zakletého prince v žábu. Ke studánce jsme nedošli, prince nenašli, ale pěkně jsme se prošli. Po poledním klidu někteří šli prozkoumat místní obchůdek a ti větší se jali hledat proslulou studánku, kterou už našli, ale prince ještě nenašli. Musíme ho jít hledat znovu. Večer jsme si opekli buřty a poseděli u ohýnku. Největší jedlík Janinka zvládla jak večeři, tak buřta, navzdory mylným informacím mamky, že téměř nejí.
Fotografie

31.července 
Dopoledne po snídani se všichni odebrali prozkoumat studánku a
na konec k ní i došli. A všichni! Plánovaná vycházka se protáhla na polodenní výlet, ze kterého jsme se vrátili a zasedli rovnou k obědu. Odpolední klid byl opravdu klidný, vycházka se podepsala nejen na dětech, ale i na asistentech. Ti podpořili morálku a společně se svými svěřenci odpočívali až do páté odpolení. Našli se i tací, které jsme budili až k večeři........

Fotografie

1.srpna
Stále znaveni po včerejším putováním za studánkou a při vyhlídce na páteční den jsme se rozhodli vyhlásit bojkot aktivity. Chtěli jsme strávit den v táboře, odpočinkem. Ale Kedrigernova prosba nás vyburcovala. V tajnosti nám totiž sdělil, že mu ubývají síly a potřeboval by si uvařit zázračný nápoj síly z kouzelné byliny Hemonie. Byl však natolik slabý, že si ji nemohl vyhledat sám. Upozornil nás však, že Hemonie se ráda maskuje jako jiná květina a poznat ji může jen čaroděj. Tak jsme mu snášeli všechny rostliny z okolí, aby si vybral sám . Naše snažení bylo úspěšné a čaroděj po uvaření lektvaru opět nabral sil. Fotografie

2.srpna 
Sluníčko nám od rána přálo a tak jsme se vydali na celodenní výlet do Moravské Třebové. Cestu vlakem nám zpříjemnil milý průvodčí.
Největší ohlas sklidila zámecká mučírna, kde jsme se dozvěděli více o tortuře, praktikách našich předků. Znaveni a hladoví jsme doplnili síly v blízké restauraci dobrým obědem. Městečko nám nabídlo spoustu zajímavých příležitostí: návštěvu renesančního zámku, prohlídku parku, náměstí i různých obchodů. Někteří se vydali i do muzea. Po vyčerpávajícím dni nabitém zajímavými zážitky nás odpolední vlak odvezl zpět do tábora, kde jsme dostali k večeři boloňské špagety. Diskuse nad prožitým dnem nás pomaličku odnesla do říše snů.

Fotografie

3.srpna 
Náš čaroděj se rozhodl ochránit naše sny a pomohl nám vyrobit Lapače snů. Kouzelné lapače snů, které nedovolí žádným čarodějnicím, duchům ani zlým snům otravovat náš spánek. Po jejich výrobě a zavěšení jsme se vydali prozkoumat obsah kluboven: hráli jsme biliár, stolní fotbal, pinkali si s míčem nebo si malovali. Po odpolední siestě jsme si prohlédli sbírku historických vozidel, která obsahovala i několik několik světových unikátů. U večerního ohně jsme si zazpívali a s písničkou na rtech odešli spát.[
Fotografie

4.srpna 
Posilněni výbornou snídaní jsme se za příznivého počasí odebrali do 3 km vzdáleného Ludvíkova. Tam jsme navštívili vojenskou vesničku, kde jsme měli možnost projet se obrněným transportérem BRDM2. Zájem byl tak veliký, že bylo nutno uskutečnit čtyři jízdy. Z vesničky jsme se vrátili akorát na oběd. Odpoledne se nám čaroděj svěřil, že princezna oněměla a zachránit ji může pouze ,,kouzelný krystal" ve tvaru kamenné kostky. Rozešli jsme se do okolí a snažili se kouzelný krystal najít. K večeru jsme se sešli u ohniště, kam každý přinesl kámen, o kterém se domníval, že je ten pravý. Čaroděj Kedrigern nám poděkoval a mezi našimi kameny našel ten pravý. Princezna byla zachráněna a k radosti všech dětí promluvila vlídným slovem:
Fotografie

5.srpna 
Ráno nám Čaroděj oznámil, že zítra budeme slavit Vánoce a musíme si vyrobit ozdoby na stromeček. Takže jsme dopoledne vyráběli ozdoby. Po obědě a poledním klidu bylo vyhlášeno hledání Pokladu. Čaroděj nás navedl na  modré fáborky a postupně nás vypouštěl jednotlivě z tábora. Po hodině a půl  jsme se prodrali houštím a našli vytoužený Poklad. Každý měl pověšen balíček se jménem a bonbony s penízky.  Do tábora jsme se  vrátili znaveni a spokojeni. Zítra nás čekají Vánoce, hurááááá !!!!! 
Fotografie

6.srpna 
Byl odpočinkový. Dopoledne kromě částečného
balení kufrů jsme si pěkně vystrojili stromeček ozdobami. Po obědě a odpočinku nás čekalo překvapení v podobě dárků. Každé dítě si našlo svůj dáreček. Všichni jsme si k údivu všech okolních domů a zvířátek zazpívali vánoční koledy a šli na štědroodpolední svačinku. Celý dnešní den byl zakončen velkým táborákem, kde si děti opekly buřty. Pomalu se chystáme ke spánku a necháme si zdát krásné sny o právě prožitém KOUZELNÉM TÁBOŘE.

Fotografie