LT Budíkovice
15.8.
První skupina Indiánů se sešla v Brně. Cesta na tábor začala "velkým deštěm", který nás tu překvapil. Dešti jsme naštěstí ujeli po kolejích. V Budíkovicích jsme se sešli s ostatními ]Indiány. Kuchařky a kuchař už pro nás měli nachystaný výborný oběd - špízy z bizona. Po svačině jsme vyrazili na průzkum okolí. Všichni Indiáni byli při průzkumu velmi odvážní, třeba Peťka překonala i strach ze psů a došla až k vodárně! Největším lákadlem v Budíkovicích se stalo hřiště s průlezkami s houpačkami. Kdyby nebylo hladu, někteří by se houpali doteď. Po večeři jsme začali s přípravou indiánských čelenek, a pak už si nechali zdát o tom, jak druhý den čelenky dokončíme.
fotografie

16.8.
Plán na dnešný deň bol jednoznačný. Ráno sme bojovali s tvorbou indiánskych oblečkov. Maľovali sa tričká všetkými možnými spôsobmi- fixami na textil, farbami, obšívali sa gombíkami, motúzmi a strihali sa.... Dotvárali sa čelenky, ktoré čakali na svoje prvé pierka.
Po výdatnom obede, nabalení výborným olovrantom (svačinou) sme sa vydali na prieskum okolia a pátranie po kamenných bizónoch. Náš prieskum bol narušený hnevom Manitoua a my sme zmokli. Celý zmáčaní sme sa šťastne dostali späť do zákldného tábora kde na nás už čakal horúci čaj a suchý spacák. Po večeri sme dostali naše prvé pierko odvahy za skvelý výkon podaný počas daždivého výletu.

Fotografie
Galerie

17.8.
Dnešního dne naši Indiáni objevili možnosti keramické hlíny. Modelovalo se všelicos, ale jednoznačně vyhráli ježci. Další řemeslnou zručnost, kterou si osvojili byla výroba drobných šperků z knoflíků a korálků. Posilněni rýžovým nákypem jsme se vydali do druhé části dne. V plánu bylo stopování bizonů, ale protože jejich stopy opět spláchl velmi vydatný déšť vydali jsme se hledat zlatý poklad. Náročnou cestu plnou překážek a rozličných úkolů zvládli všichni a poklad byl objeven. Na závěr putování jsme zazpívali sluníčku, kterému se naše písnička moc líbila a tak nad naší indiánskou osadou vysvitlo a svítilo dokud nezapadlo. Za dnešní den jsme získali na naše čelenky oranžové pírko zručnosti.
Fotografie

18.8.
Tak středa byla opravdu náročná. Jelikož každý správný indiánský kmen má totem, museli jsme si i my svůj vlastní vytvořit. To nám zabralo skoro celé dopoledne - ale stálo to za to! Každý přispěl: korálky, hlína, malování, stříhání, lepení...vše na našem totemu je. Včerejší volání sluníčka pomohlo (občas se na nás usmálo) a mohli jsme dnes na lov bizonů vyrazit. "Velký Manitou" nad námi bděl a ulovili jsme jich pro celý tábor. Večer jsme si každý svého opekli na ohni. Aby nám lépe trávilo, po celý večer nám hráli indiánští muzikanti na kytaru. To nás všechny zvedlo z laviček a předváděli jsem rituální indiánské tance kolem ohně. Společná tvorba totemu, lov a oheň se staly symbolem pro červené pírko přátelství, které děti dostaly na čelenku.
Fotografie

19.8.
Tentokrát jsme po snídani sbalili své batůžky a vydali se na velkou výpravu za mustangy. Mustangy jsme objevili v okrajové části Třebíče a rozhodli jsme se je osedlat. Všichni indiáni se postupně vystřídali na hřbetech dvou krásných a hodných kobylek. Indiáni, kteří se zrovna neproháněli po prériích zdolávali nedaleké prolézačky a obdivovali kamzíky na sousedící skále. Všichni si to velmi užili a stále znovu se nadšeně vraceli na koňský hřbet. Naše veliká výprava pokračovala do centra Třebíče, kde jsme si prohlédli místní památky a po vzrušujících zážitcích jsme občerstvením načerpali nové síly. Do tábora jsme se vrátili až k večeru a získali žluté pírko za vytrvalost, bez které by se dnešní den jistě neobešel.
Fotografie

20.8.
Dnes jsme se po snídani vydali na ovocnou stezku, jejímž cílem bylo poděkovat za honosné dary plodů matky Země od spřáteleného kmene Hortim. Tato cesta byla plná překážek a náročných zkoušek. Nakonec se nám společně podařilo vytvořit děkovný pozdrav a všichni Indiáni byli odměněni pokladem. Po vydatném obědě jsme se vypravili na stezku odvahy po místních prériích. Indiáni si vyzkoušeli své dovednosti a zdatnost při různých úkolech. Za odměnu si odnesli spoustu užitečných cen a nadšení se vrátili do tábora, kde se posilnili rybou, kterou ulovil jeden z hlavních náčelníků. Tento den Indiány naučil, jak se správně orientovat v přírodě a společně zdolávat nebezpečí divočiny.
Fotografie
Galerie 2

21. 8.
Dnešní den započal líně. Sluníčko pálilo a všichni indiáni polehávali ve svých Tee - pee nebo věnovali čas očistě svého těla i ducha. Po velkém fotografování startovaly přípravy na odpoledne, kdy se měl konat závěrečný karneval. Pod rukama našich zručných bratrů vznikaly vodníci, květiny, fantomové, bílé paní i hladká mouka. Všem kralovala nádherně bílá nevěsta. Její ženich byl právě na válečné stezce a nikdo nevěděl jestli se z bitvy vrátí živ a zdráv. Když dlouho nešel vydala se jej hledat naše zdravotní hlídka. Díky jejímu včasnému zásahu byla odpoledne, kromě plánovaného karnevalu, i veliká svatba. Po obřadu se svatební karnevalový průvod vydal přes Budíkovice k místní hospůdce, kde se na houpačkách svatebčané vyfotili. Po návratu se tančilo a veselilo. Všichni dostali diplomy a dárečky na památku. Všechno pečlivě zabalili do svých vaků, protože zítra se vydají na dalekou cestu do svých rodných lovišť.
Fotografie

22.8.