LT Koněšín
Neděle 30.7.
Když jsme přijeli na tábor a všichni se přivítali, rozdělili jsme si chatky a vybalili věci. Po zabydlení jsme si dali výbornou zeleninovou polévku a těstoviny s mákem. Horký letní den jsme zažehnali koupačkou v bazénu a nabudili jsme se na odpoledne plné her. Pak přišla na řadu večeře,kterou byl naprosto úžasný guláš. Byl tak dobrý, že někteří z nás snědli až sedm knedlíků. Když nám slehlo, zahájili jsme oficiálně náš námořnický tábor. Zahráli jsme si Rybičky, rybáři jedou a pak jsme se nachystali na kutě.
Fotografie

Pondělí 31.7.
Před snídaní jsme se rozcvičili, a po ní jsme vyráběli námořnické čepice. Potom jsme měli volno na různé aktivity jako je koupačka nebo hraní deskových her. K obědu jsme měli kuře s rýží a zeleninou a bylo výborné. Po poledním klidu měly děti za úkol najít záhadný ostrov. Když jsme došli, tak jsme spatřili samý písek a vodu. Byli jsme tak šťastní, že jsme se šli koupat. Po příchodu do tábora jsme se šli zase koupat. Po dobré večeři byla diskotéka. A před spaním zahrál Pepa u ohně na kytaru na dobrou noc.
Fofografie

Úterý 1.8.
Jako každý den jsme se i dnes věnovali po ránu rozcvičce. Po protažení jsme si užili výbornou snídani a vyrazili do Koněšína, kde jsme sehnali pohledy, známky a něco dobrého na zub. Vzhledem k tropickým teplotám jsme se odebrali k bazénu a v jeho blízkosti jsme se vyskytovali průběžně celý den. Po vydatném obědě jsme měli tvůrčí chvilku. Nejprve jsme vyráběli narozeninové přání pro zdejšího oslavence a následně jsme se vrhli na psaní pohledů pro naše blízké. Poté jsme oslavili kulatiny našeho asistenta Davida, nechyběla narozeninová píseň či dort. Odpoledne patřilo i nejrůznějším hrám od hledání ztraceného pokladu přes pantomimu až k tiché poště a slovnímu fotbalu. Po hravém dni jsme se na očekávanou diskotéku posilnili večeří a mohli si naplno užívat našich oblíbených hitů, tance a zpěvu.
Fotografie

Středa 2.8.
Dnes ráno jsme se nasnídali a poté jsme vyrazili směrem k přístavišti Koněšín, kde jsme nastoupili na parník a vyrazili na pláž do Hartvíkovic, kde jsme navštívili místní občerstvení a mlsali podle chuti.
Po obědě jsme šli odpočívat na pláž a otužilci se vykoupali v přehradě.
Vytrvalci se vydali na Wilsonovu skálu, poté nastal čas odjezdu parníkem zpět do tábora.
Po cestě bylo velké horko, proto jsme po příchodu do tábora šli osvěžit do bazénu.
Po osušení jsme si zahráli fotbal po kterém nám vyhládlo, tak jsme si dali polévku a rizoto.
Když jsme se navečeřeli, provedli jsme zápis do lodního deníku.
Zazpívali jsme si pár písniček z pohádek a po náročném dni jsme se odebrali ke spánku.

Fotografie

Čtvrtek 3.8.
Dnešní ráno jsme zahájili vydatnou snídaní pro pořádné námořníky. Po posilnění jsme se vrhli na vyrábění narozeninového přání pro jednoho z muzikantů, na které jsme se celý den těšili. Vzhledem k vysokým teplotám jsme opět hojně využívali možnost koupání v místním bazénu a relaxace u něj. Zdokonalovali jsme se ve hraní stolních her a malovali si ve stínu pod stromy. Během odpoledne jsme se opět nedočkavě nahrnuli k bazénu a očekávali příjezd muzikantů a dobře se bavili. Večer jsme rozdělali oheň, opekli špekáčky a zplna hrdla si zazpívali. Hráči El de Pado jsme společně popřáli a předali mu dárek.
Fotografie

Pátek 4.8.
Dnes ráno jsme se probudili do deště, ale loupák s málem , marmeládou a kakao nám vykouzlilo úsměv na tváři. Vzali jsme si holínky, pláštěnky, šli jsme si vymalovat lodičky a krátili jsme si čekaní na oběd deskovými hrami. Po vydatné hrachové kaši se sekanou jsme šli projít do Koněšína a samozřejmě nechyběla návštěva místního obchodu. Při zpáteční cestě už jsme se těšili do bazénu kde jsme trávili čas až do večeře. Dnes totiž byly naše oblíbené špagety s omáčkou a sýrem. Večer nás čekal výcvik námořníků a pak stezka odvahy, kterou všichni úspěšně zvládli a byli odměněni. Byl to krásně náročně užitý den, dobrou noc.
Fotografie

Sobota 5.8.
Po včerejším večeru plném zážitků jsme se vydatně vyspali a pořádně si nacpali břicha skvělou snídaní. Připravili jsme se tak na námořnický výcvik, kdy jsme například skákali v pytlích nebo skákali po jedné noze. Všichni námořníci byli úspěšně vycvičeni a získali jako odměny za své výkony zasloužené diplomy a bonbony. K obědu jsme si pochutnali na filé s bramborem a pak si trochu odpočinuli při poledním klidu. Odpoledne jsme šli stezku plnou nejrůznějších úkolů a na konci nalezli poklad. Po takto náročné cestě jsme se schladili u bazénu a následně si užili krupicovou kaši k večeři. Po večeři došlo u rozdělaného ohně k rozdání cen za naše skvělé výkony. Mezi cenami nechyběla táborová trika či diplomy. Po rozdání cen jsme si pořádně zařádili na diskotéce, která byla krásným završením celého krásného táborového týdne.
Fotografie