LT Koněšín
Sobota 13.7.
Dnes jsme přijeli do tábora. Dorazili jsme akorát k obědu, kterým byl výborný guláš. Poté jsme se ubytovali v chatkách a seznámili jsme se s okolím. Odpoledne strávil každý podle své volby, někteří se věnovali míčovým hrám, jiní kreslení. Po prvním táborovém odpoledni nás čekala večeře, po které byl slavnostně zahájen tábor, všichni byli seznámeni s táborovou hrou. Každý účastník tábora obdržel deník kovboje, do kterého se budou zaznamenávat každodenní aktivity. Závěrem dne si všichni vytvořili jmenovky na své chatky. Poté už kovbojové padli únavou...
Fotografie

Neděle 14.7.
Nedělního rána nás uvítalo sluníčko. Po snídani a ranní hygieně byla kontrola pořádku na chatkách, kdy většina cowboyů obdržela sluníčko do svého deníku za vzorný úklid. Poté jsme se vydali po stopách šerifa. Trasa byla označena fáborky. Na určitých stanovištích plnili cowboyové různé úkoly.
Po zvládnutí této honby, jsme měli před obědem ještě chvíli volného času. Po dobrém obědě, kuřeti a rýži, jsme už netrpělivě vyčkávali kapelu. Cowboyové měli možnost si vyzkoušet i některé z nástrojů a podílet se na hudebním doprovodu. Po zpěvu a tanci nás čekala denní očista v blízké vesnici.
Den jsme zakončili táborákem a zpěvem známých písní.

Fotografie

Pondělí 15.7.
Hned po snídani jsme se vydali do keramické dílny v Koněšíně, kde si každý mohl z hlíny vyrobit, co jen chtěl. K vidění bylo vše od sluníček, srdíček, mističek až po zubní protézu. Na zpáteční cestě si kovbojové nakoupili známky a pohledy.
Po poledním odpočinku jsme absolvovali výcvik kovboje, který se skládal z několika disciplín: hod lasem na dobytek, trefa na cíl, rodeo a chytání mustanga. Výsledky byly vyhlášeny po večeři, a potěšily nejen výherce, ale i všechny zúčastněné. Každý totiž dostal sladkou odměnu.
Večer jsme přivítali táborovým ohněm, od kterého se za šera vyráželo na tzv. „cestu do neznáma“. Všichni stateční dorazili až k banditovi, který se objevil na konci cesty.
Po tak náročném dni se kovbojové nenechali dlouho přemlouvat a odebrali se do hajan.
Fotografie

Úterý 16.7.
Po probuzení a snídani jsme se s plnými břichy odvalili na břeh Dalešické přehrady. Zde jsme plavili koně, čvachtali se ve vodě a opalovali se. Po velice náročném dopoledni jsme se nacpali výborným obědem a vyrazili do víru dědiny, kde jsme se vykoupali a vydrhli.
Za slunečních paprsků jsme vyráběli pohlednice, hráli „Člověče, nezlob se!“ a další zábavné hry. Když začlo zapadat slunce, rozdělali jsme oheň, při kterém jsme si vyprávěli a sledovali scénky, ve kterých si zahráli naši herci z tábora.
Dobrou noc!

Fotografie

Středa 17.7.
Při dopadu prvních slunečních paprsků na území naší prérijní osady vyběhli cowboyové s nadšeným jásotem ze svých chatek. Po vydatné snídani, při které si každý chodil několikrát přidat, jelikož byla vynikající, jsme si sbalili nezbytné vybavení na brázdění divoké řeky Red river. Po náročné plavbě jsme se ocitli na neprozkoumané pláži plné domorodnců, kde děti zažily nečekaná dobrodružství. Plavba zpátky se ukázala být náročnější než se předpokládalo, ale štěstěna stála při nás a všichni náročnou misi zvládli dokončit ve zdraví. Poledne jsme zakončili obědem který nám uvařili naši výborní kuchaři. Po odpoledním odpočinku nás navštívili folklorní hudebníci, kteří přinesli známé, nejen cowbojské, táborové písně. Do zpěvu a tance se zapojili malí i velcí. Chladný večerní vánek zavál naše malé táborníky do postýlek kde se jim všem zdálo o dobrodružstvích, které ten den zažili.
Fotografie

Čtvrtek 18.7.
Během čtvrtečního dopoledne se malí i velcí cowboyové za pomocí svých předáků postarali o dlabanec. Soutěžilo se ve škrábání brambor, které byly jako příloha k polednímu menu. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina vyrazila na průzkum zdejších luhů a hájů a druhá na “čoko-cestu“. Děti odpovídaly na otázky ze známých pohádek. Na konci této cesty je čekala sladká odměna.
Po parných dnech čekala naše děti cowboyská očista. Z ničeho nic jsme se ocitli v prosinci, sníh nikde a dárky na stole. Byla to ovečka Shaun, Uno, dvě vodní pistolky a šipky. V podvečerních hodinách jsme oslavili narozeniny naší paní kuchařky Jany, která nám připravila hostinu, kde nechybělo ani šampaňské. Jelikož nás zítra čeká náročný den, ulehli jsme ke spá...

Fotografie

Pátek 19.7.
Budíček byl dnes o něco dřív, protože jsme museli vyrazit na vlak do Kralic nad Oslavou. A co že nás tam čekalo? Divoká kovbojská jízda na koních! Nejdříve jsme si prohlédli soukromý zvěřinec „koňáků“ - králíky, koně, psa, slepice a daňka. Potom byli koně vyhřebelcováni a navlečeni do postrojů a společně jsme se vydali do jezdecké ohrady. Každý kovboj se určený čas povozil za doprovodu pomocného týmu. Následovala svačina a cesta zpátky do tábora.
Kovbojové, kteří měli ještě dostatek sil, si krásného letního počasí užívali u vody.
Po večerním jídle jsme oslavili v pořadí už druhé narozeniny, nechyběl dort ani dárečky. A to ještě nebyl všem dobrotám konec. Táborníci, kteří prošli celou provázkovou stezku v lese, si mohli utrhnout z kouzelného oplatkového stromu svoji odměnu.
Teď už se s vámi musíme rozloučit, poněvadž kombinace tepla a spousty skvělých zážitků způsobuje veeelkou únavu.
Fotografie

Sobota 20.7.
Předposlední den našeho devítidenního dobrodružství začal pro cowboye snídaní, která je dobře připravila na překonání překážek, které si na ně přichystali jejich předáci. Táborníci si poměřovali síly v různých disciplínách, jako například rýžování zlata, napájení koní a nebo střílení zajíců. Po svačině čekala na cowboye další nelehká výzva, ve které hledali po táboře ukrytou cowboyskou výbavu. Po vydatném obědě se na naší osadě uskutečnil velkolepý karneval, fantazii se meze nekladly, proto se na parketě objevila lecjaká stvoření: od motýlů přes tygry až po upíry. Vynikající rýžový nákyp zakončil karnevalové veselení. Celý den byl zakončen zpíváním u ohně, při kterém táborníci dostali zasloužené diplomy a suvenýry na památku jejich velkolepého dobrodružství, na které budou dlouho vzpomínat a my asisenti taktéž. Zítra se s Vámi těšíme nashledanou...
Fotografie

Koněšín 2013
Vycvik kovbojů