LT Koněšín
Sobota 12.7.
Dnes jsme přijeli do tábora. Počasí nám na cestu vyšlo. Když jsme dorazili do tábora, tak jsme se ubytovali a poobědvali výborné nudle s mákem. Po obědě jsme měli polední klid a poté jsme si zahráli pár her. Mezi ně patřily hry na seznámení, aby každý věděl jak se jmenuje. Dále jsme posvačili a před večeří jsme malovali a hráli deskové hry. Večerní program byl v rámci celotáborové hry – škola čar a kouzel. Děti dostaly průkazy studentů, které si podepsaly a vymalovaly. Večerka byla v deset hodin poté se všechny děti odebraly do postýlek.
Fotografie

Neděle 13.7.
Dnešní den jsme zahájili kouzelnickou rozcvičkou. Všichni kouzelníci a s nimi i kouzelničtí profesoři si protáhli své staré kosti. Potom jsme se s chutí vrhli do vyrábění strašidelných balónků a čarodějných hadů. Všem kouzelnickým učňům se výtvory podařily.
Odpoledne nám trochu sprchlo, a proto jsme tento čas využili pod střechou hraním „mizících“ židliček. Po dešti jsme pokračovali v rozvrhu a vyrazili jsme do temného lesa, kde na nás čekaly všemožné nástrahy, které jsme museli překonat. Útrapy zpáteční cesty jsme zdolali s písní na rtech. Den jsme ukončili pravým čarodějnickým rejem v maskách, po kterém jsme zalehli každý do své cimry.
Fotografie

Pondělí 14.7.
Po včerejším náročném dni se nám obtížněji vstávalo, ale nakonec všichni přišli včas na snídani. Po dlouhé rozcvičce jsme vyrazili na ,,nákupy,, do místního obchůdku. Nakoupili jsme si pohledy a tak doufáme, že Vám všechny brzo dorazí domů. Děti si posléze koupily na osvěžení nanuk a mohly vyrazit zpátky. V táboře jsme kreslili, psali dopisy a pak jsme si zahráli na rybičky a rybáře, na detektiva a vraha – tudíž nám hodně vytrávilo. Hrachová kaše všem chutnala, takže pak každý spokojeně odpočíval při vymalovánkách. Po odpoledním klidu jsme znova vyrazili na túru, tentokráte k přehradě. Někteří z nás vlezli do vody celí, další si troufli jen po nohy a zbytek to sledoval ze břehu. Zpáteční cesta byla náročná, tak jsme si to zpříjemňovali písničkami. Na večeři jsme měli pečené kuře s rýží a zeleninou a pak začalo pravé taneční dovádění – Makarena, Jede jede mašinka, Ptačí tanec a další – to vše už s přehledem zvládáme. Poslední tanec jsme tančili v kroužku s tóny Bláznovy ukolébavky.
Fotografie

Úterý 15.7.
Úterní den jsme započali čarodějnickou stezkou, která vedla skrz strašidelný les. Děti ušly celých 5km, kde je čekalo 20 stanovišť na kterých musely splnit různé úkoly. Na konci náročné cesty je čekal sladký poklad. Do tábora jsme se ,,doplazili,, :-) a hned jsme si to namířili do jídelny na boloňské špagety. Po obědě jsme všem udělili diplomy za různé aktivity, které udělaly dětem radost. V odpoledním klidu jsme se všichni stali krejčími a švadlenkami a ušili jsme čarodějnické kostýmy. Poté už přijeli muzikanti, se kterými jsme hráli a zpívali až do večerních hodin. Samozřejmě nechyběl oheň a k tomu opékaní špekáčků.
Fotografie

Středa 16. 7.
Dnešní den jsme započali v brzkých ranních hodinách. Chystali jsme se provětrat naše čarodejnická košťata do nedalekých Kralic nad Oslavou. Tam už na nás čekali koníci, na kterých jsme se mohli svézt a tak poznat svět z koňského hřbetu. Jeden z koníků – Rumík, měl narozeniny, proto jsme mu popřáli a jako dárek jsme mu dali jablko.
Poté jsme se naobědvali v místním hostinci a vydali se zpátky do tábora, kde jsme parné odpoledne strávili u bazénu. Večer jsme rozpálili oheň a v kotlíku si uvařili výborný buřtguláš, kterým jsme zakončili další krásný den. Na dobrou noc nám dokonce zamávala duha.

Fotografie

Čtvrtek 17.7.
Dnešní den byl trochu odpočinkový, přesto byl nabitý. Dopoledne jsme měli rozcvičku i s proběhnutím. Poté jsme šli na procházku do obchodu pro nějaké zásoby pro asistentky :-). Po svačině jsme modelovali s modelovací hlínou. Vyráběli jsme různá zvířátka a čarodějnice. Na oběd jsme měli úžasný smažený sýr s brambory a zeleninkou. Po poledním klidu jsme hráli pohádky o Šípkové Růžence a Popelce. Také jsme vyráběli mýdla s vůní citrusové trávy a lesních plodů. Po večeři děti dostaly diplomy za různé dovednosti ve kterých na táboře vynikají. Večerní program byl zase v režii hudby a tance.
Fotografie

Pátek 18.7.
Páteční den jsme zahájili vynikající snídaní v podobě vajíčkové pomazánky s chlebem. Po snídani jsme si balili věci, dostali svačinku a vyrazili na výlet, tentokrát parníkem Horácko do nedalekých Hartvíkovic. Jen co jsme nastoupili na loď, vysvitlo sluníčko a my měli krásnou plavbu. Připluli jsme do přístavu, kde jsme se v rámci oběda občerstvili. Prozkoumali jsme okolí a jeli zpět do tábora, kde na nás čekal osvěžující bazének a hra „Riskuj!“, která skončila velmi vyrovnaně. Ani jsme se nenadáli a už po táboře vonělo kuře na paprice. Po večeři se obrátily role, kdy kluci uspořádali turaj v kuželkách pro ostatní děti a asistentky. A teď už šupky dupky do postýlek,vyspat se na poslední táborový den. :-)
Fotografie

Sobota 19.7.
Dnešní poslední den byl nabitý čarodějnickými hrami a zábavou. Hned po snídani jsme vyrazili na výlet, kde jsme se osvěžili zmrzlinou. Jakmile jsme dorazili do tábora, hned jsme skočili do příjemně osvěžujícího bazénu. V bazénu se pořádali různé soutěže a hrátky. Po příjemném nabití energie jsme šli na výtečný oběd, který se jmenoval ,,dary moře,, což bylo filé se sýrem a brambory. V poledním klidu se děti částečně balily a odpočívaly ve stínu. Následně byla vyhlášena hra Sedmero čarodějnických dovedností. Hra obsahovala např. létání na koštěti, poznávání surovin podle chuti, poznávání předmětů podle hmatu a v neposlední řadě překážková dráha atd. Největší událostí dne byla obrovská vodní bitva, při které se děti smáčely od hlavy až k patě, nevyjímaje asistentky. :-) K večeru jsme si sedli k táboráku, udělovaly se diplomy a závěrečná vysvědčení. Děti dostaly plno dárků a dobrot. Den zakončíme tancem, zpěvem a loučením. Všechny děti se už na rodiče velice těší, ale zároveň jim bude po asistentkách určitě smutno :-)
Fotografie