Sobota 28.7.
Po příjezdu do tábora, jsme se všichni vybalili ve svých chatkách a rovnou jsme šli na oběd. Měli jsme super vývar a sladká kolínka. Po obědě jsem si chvilku odpočinuli a potom vyrazili k bazénu. Tak jsme si všichni hráli na lachtany a potápěli jsme se. Následovala hra na seznámení, kde jsem se všichni poznali a hned na to jsme si zahráli hru s pantomimou, kde měl za úkol každý z nás předvést nějaké zvíře, nebo věc. Pak už přišel čas večeře (výborný guláš) a hned potom jsme se převlékli do kostýmů a zahájili celotáborovou hru na téma Pirátů z Karibiku.
Celý den byl velmi náročný a tak jsme se vydali do tepla pelíšků.

Fotografie

Neděle 29.7.
Dnešní dopoledne na nás čekala praporková výprava. Hledali jsme barevné vlaječky a u nich byly ukryty lístečky s úkoly, které jsme následně museli splnit. Za každý úspěch následovalo hledání sladkého pokladu. A jako správným pirátům se nám podařilo všechen poklad vypátrat. Hladovou pirátskou posádku po výpravě za pokladem čekal v táboře výborný oběd, kuřecí směs s rýží všem přišla k chuti, a že jsme si pochutnali!
Po obědě jsme si odpočinuli ve stínu, zahráli jsme si deskové hry a nabrali síly na následující aktivity. A jelikož piráti a voda jdou neodmyslitelně k sobě, osvěžení v bazénu nemohlo chybět. Po koupání šup do pirátského a vrhli jsme se na další úkoly. Chytali jsme například pirátskou loď (hráli jsme si s balónem) nebo jsme pomáhali zraněným pirátům, když jsme se všichni projevili jako správní kamarádi (hry s šátky a vzájemná pomoc).
Večeře nám dodala sílu, jelikož byl skvělý špenát. Nakonec jsme celý den oslavili tancem. No a pak už jen vykoupat, vyčůrat a spát, ať jsme připraveni na další krásný den!

Fotografie

Pondělí 30.7.
Ráno jsme šli na výpravu uloupit pohledy, které jsme po návratu zpět do tábora pomalovali a popsali pro své blízké. Přemístili jsme se na palubu naší pirátské lodi, kde jsme hráli míčové hry v týmech pod názvy Rychlé vlny, Strašidelná loď a Černovousův tým. Na obídku jsme si pochutnali na čočkové polévce a rajské omáčce. Po naplněném bříšku jsme odpočívali na dekách, kde jsme hráli společenské hry a tvořili nebeské bubliny. Rozpálené slunce nás vyhnalo do bazénu se zchladit. K večeru jsme hráli hru pod názvem Divoké vlny, u které jsme se velice zasmáli. K večeři jsme si upekli u táboráku špekáčky, u kterých nám hrála kapela SAKUM PRDUM. Po náročném dni jsme s radostí zalehli do pelíšku.
Fotografie

Úterý 31.7.
Dopoledne po ranní rozcvičce a dobré snídani, ke které jsme měli chleba s pomazánkou a čajem, děti vyráběly lodičky ze sádry, havajské sukně, čepice a jiné pirátské kostýmy až do vydatného oběda, byla NEJLEPŠÍ znojemská pečeně s knedlíkem. Odpoledne jsme hlavně odpočívali ve stínu, hráli jsme i různé „hry a říkanky“ a samozřejmě jako každý den byla „koupačka“ v bazénu. Poté jsme měli svačinu, jogurt s rohlíkem. Po dobrém večeři (rizoto se zeleninou a masem) jsme ale už pomalu potřebovali se jít dřív osprchovat a spát, protože zítra piráty čeká celodenní dlouhá plavba do světa zvířat.
Fotografie

Středa 1.8.
Dnes jsme vstávali v 7:00 hodin, protože nás čekal výlet do Zoo v Jihlavě. Dnes byl opravdu parný den, děti byly velice spokojené a v tom parnu si přímo libovaly. Jak byly děti nadšené, tak ještě s větším nadšením jely do tábora do bazénu. No … .a pak byla diskotéka, vodní bitva a mnoho dalších aktivit. Mimochodem, snídali jsme chléb s máslem, salámem a sýrem. Následovala svačina obložený chléb, croissant, jablko. Na oběd jsme měli grilované kuřecí prso s hranolky, které jsme baštili v ZOO a na večeři špagety. Děti byly spokojené, po rychlé sprše utíkaly do hajan a těšily se na další den.
Fotografie

Čtvrtek 2.8.
Dnes ráno byla opět rozcvička, po které nám více chutnala pirátská snídaně. Následně jsme se pustili do hry jménem Riskuj, kde jsme procvičili naše mozkové závity. Jelikož hra byla úspěšná, dali jsme se do ještě náročnějšího úkolu. Tento úkol spočíval ve stavbě pirátských lodí. Nebylo to jen tak, jelikož museli piráti pracovat v týmu a následně musela loďka doplout přes celou Dalešickou přehradu. Zkouška plavby na nás však čekala až večer. Mezitím jsme si stihli vyrobit originální puzzle, vyřešit hlavolamy a když už se nám začalo kouřit z hlavy, rychle jsme se zchladili v bazénu. Zase plní sil jsme se zúčasnili pirátského turnaje, který spočíval ve zdolání šesti disciplín (např. Skákání v pytli, přechod přes ohnivé kameny, poznávání piratské kuchyně, atd.). Oběd i večeře nám opět všem chutnaly a měli jsme dost sil i na večerní program. Nejdříve jsme se vydali pustit naše loďky po vodě. Po úspěšné plavbě jsme museli zdolat stezku noční přírodou. Všichni piráti ji zvládli na jedničku a čekala je sladká odměna. Dneska se bude všem skvěle spát. Tak dobrou noc.
Fotografie

Pátek 3.8.
Dnešní den začal kreativně. Každý z nás si vyrobil originální pirátský šátek na památku z tohoto tábora. Poté jsme se vrhli na pirátské aktivity, ve kterých jsme si vyzkoušeli malování, pantomimu i slovní popis. Po sedavé činnosti bylo potřeba se trochu rozhýbat, a tak přišel na řadu náš oblíbený židličkový tanec! Po obědě, který byl jako vždy skvělý, jsme odpočívali ve stínu a nabírali energii na poslední odpoledne. Dozvěděli jsme se totiž, že má přijet samotný Jack Sparrow. Cesta k němu ale nebyla jednoduchá. Museli jsme splnit náročné zkoušky, jako např. zúčastnili jsme se vodní bitvy, přelstili jsme Sirény, prošli jsme pirátskou vesnicí, atd. Až jsme dorazili k samotnému Jackovi, který vyzkoušel naše bojové schopnosti. Když jsme ho všichni porazili, pasoval nás na kapitány. Dostali jsme jeho poklad a zodpověděl nám všechny naše otázky. Večer jsme zakončili opekáním párků u ohně a úžasnou diskotékou. Poslední večer se vydařil.
Fotografie