LT Hadinka

Sobota 4.7.
Prvý deň sme sa do večere zhromaždili všetci na mieste konania. Pred večerou sme sa rozhodli objavovať krásy okolia a dostali sme sa dokonca až na okraj lesíka.
Hlad nás ovšem zahnal späť do východzieho bodu kde nás čakala výborná večera.
Celý čas bolo krásne miestami dusné počasie.
Fotografie

Neděle 5.7.
Sluníčko v neděli ráno nás nenechalo spát a krátce po snídani jsme zahájili soutěže jednotlivců, v různých disciplínách. V areálu tábora bylo 8 stanovišť, jako malování, hod létajícím talířem, běh, kreslení křídou, pexeso, skládání puzzle, hod míčkem na cíl a chytání balónů.Naši sportovci sbírali obrázky za splněné úkoly a do oběda opravdu všechny děti stihly splnit všechny úkoly na všech stanovištích.Po výtečném kuřátku , které bylo k obědu, jsme si trochu odpočinuli, a poté se pustili do výroby vlaštovek nebo náhrdelníků z korálků.Po svačině jsme se vydali na procházku do okolí. Cestou jsme našli lesklého slepýše, kterého si někteří opatrně pohladili. Procházku jsme zakončili přechodem přes místní potok a to buď přes položené klády, anebo nás asisteti přenesli.
Všem se to líbilo a snad se sem ještě vrátíme. Spokojeně jsme dorazili na večeři a uspokojili naše hladové žaludky.Věříme, že zítřek bude bude stejně radostný a zajímavý. :-)
Fotografie 1
Fotografie 2

Pondělí 6.7.
Pondělí začalo slunečně a sluníčko vydrželo až do večera. Po snídani jsme se vypravili po modré značce směrem k Maria skále. Šlapalo se nám dobře, vždyť jsme také byli vybaveni jablíčkem od našich kuchařek. V lese byl příjemný chládek a cestou jsme si zazpívali nejednu písničku. Byla to dobrá příprava na večerní táborák. Odměnou za celodopolední procházku byli slaďoučké nudle s mákem či se skořicí. V odpoledním klidu mnozí odvážlivci vyzkoušeli vodu v napouštějícím se bazénu. Někteří si sotva namočili kolena, v jiných jsme objevili skryté vodníky a žabičky :). Po svačince jsme se opět vydali do lesa, tentokrát pro dřevo na táborák a pro materiál na výrobu hudebních nástrojů. Den jsme pak zakončili posezením u ohně, hrou a zpěvem. Ještě ze spaní se mnozí blaženě usmívali.
Fotogalerie
Výt. galerie

Úterý 7.7.
Uplynul další sluníčkem prozářený den našeho kouzelného tábora a ani dnes jsme se nenudili. Opět jsme se vydali do lesa, tentokrát bylo na programu budování domečků pro lesní skřítky. Stavebního materiálu bylo v lese víc než dost... šišky, mech a všelijaké klacíky byly všude k dispozici, stačilo se jen rozhlédnout. Všichni byli kreativní, fantazii nebyly kladeny žádné meze a samozřejmě jsme neváhaly naše úžasné výtvory fotografovat, takže se budete moci sami přesvědčit, že skřítci z Hadinky si určitě nebudou na nové bydlení stěžovat a ostatní sousedé z okolí jim budou jistě závidět.
Táborák a špekáčky nám přišly k večeru vhod, moc jsme si pochutnali a v doprovodu kytary jsme si krásně zazpívali na dobrou noc.
Fotogalerie

Středa 8.T.
Dnešní počasí nám moc nepřálo:(. Od rána se střídalo sluníčko s deštěm, takže si většina z nás zahrála na vodníky. Po vydatné snídani jsme tvořili různé figurky a zvířátka z hlíny a to nás moc bavilo. Po obědě bylo v plánu čvachtání v bazénu, ale nakonec se kvůli špatnému počasí někteří z nás rozhodli pro menší výšlap do přírody a na sběr lesních jahůdek a hříbečků (jedlých). Na večer jsme se všichni moc těšili, protože nám přijela zahrát trampská kapela OK COUNTRY, poté co jsme dopapali výborné vdolečky s domácí marmeládou. Shromáždili jsme se ve společenské místnosti, kde jsme se pořádně vyblbli a zatančili každý s každým:). Unavení jsme se odebrali do našich postýlek a s dobrým pocitem jsme usínali....
Fofogalerie
Výt. galerie

Čtvrtek 9.7.
Na dnešní den byl naplánová celodenní výlet do hřebčína Františkův dvůr.
Po snídani jsme všichni vyfasovali výborné svačinky, načepovali dostatek tekutin a vyrazili jsme směr dobrodružství – a dobrodružství to bylo............už jen proto, že počasí si s námi hrálo.
Krpálový výšlap, procházka po loukách a lesích, to vše jsme prokládali odpočinkem a svačinkami, při kterých jsme se kochali nádherným výhledem.
Po poledni jsme dorazili k cíli, kde nás čekala projížďka na koních. Odvážní se svezli, někteří pouze koníky pohladili a Ti, co se báli pouze z povzdálí přihlíželi. Při čekání na projížďku si ostatní děti a většina asistentů užila prolézačky poblíž a pořádně se vyřádili.
Při zpáteční cestě jsme trochu zmokli a po 16. hodině jsme hladoví a unavení dorazili do tábora, kde nás paní kuchařky dostatečně nasytili výbornou čínou.
Po večeři se Ti vytrvalí ještě vydali na prolézačky k bazenu a Ti unavenější hráli společenské hry.
Unavení, ale spokojení z krásně prožitého dne jsme se uložili ke spánku a těšili se na další překrásný den
Fotogalerie

Pátek 10.7.
Dnešní den byl dnem olympijským. Hned u snídaně jsme byli rozděleni do čtyř soutěžních týmů a po krátké přípravě dresů jsme se pustili do soutěžení. Museli jsme splnit mnoho disciplín. Postupně jsme tak ověřili svou rychlost během překážkového běhu a odrážení se na kole a svou přesnost při střelbě z luku, hodem vodním balonkem na terč (nebo na asistenta) nebo hodem granátem...tedy holínkou. Zručnost jsme si ověřili při poskytování první pomoci (obvazovali jsme asistentům končetiny), nebo třídění knoflíků. Rovnováha se projevila při přecházení dvou klád vedoucích přes potok. Odvahu pro změnu vyžadovala trasa podél provázku, ovšem se zavázanýma očima.
V poledne jsme kromě oběda stihli i blahopřání a předání dárků Pepíkovi, který dnes oslavil své jedenácté narozeniny.
Odpoledne jsme dokončovali zbylé disciplíny a na závěr si užili vzájemné souboje pomocí pěnových tyčí. Mydlili jsme se teda pořádně. Na závěr bylo vyhlášení výsledků. Byli jsme všichni natolik úspěšní, že každý dostal medaili.
K večeru jsme byli tak unavení, že krátce po večeři jsme šli spát. Zítra nás totiž čeká poklad. Hurááá!

Fotogalerie
Výt. galerie

Sobota 11.7.
Tak a je tu sobota. Sotva jsme protřeli oči, čekalo nás veliké překvapení a to přímo v kuchyni. Když jsme otevřeli dveře, vyvalily se na nás stovky nafukovacích balónků. Ani si pořádně nepamatujeme, co jsme vlastně snídali, soustředili jsme se hlavně na pinkání.
Ani jsme se nenadáli a byli jsme donuceni uklidit si svá doupata a pomalu se připravit na zítřejší odjezd. Ach jo...
Na houpačkách bylo dneska přímo narváno, ale jelikož jsme šikovní, překonali jsme světový rekord, protože na houpačce pro čtyři se nás zhouplo osm. Byla to snad ještě větší zábava, než kdy jindy.
Po vydatném a výborném obědu jsme se vypravili hledat poklad. Cestou nás čekaly různé nástrahy v podobě prudkých kopců a kaluží podobajících se Máchovu jezeru, ale vše jsme překonali a dokonce jsme stihli vykonat hned několik úkolů. Zpívali jsme jako o život ,,Skákal pes“, dělali dřepy, sbírali kamínky a rostliny, které jsme museli donést do cíle a mnoho dalšího. Na konci trnité cesty však čekala sladká odměna – POKLAD, z kterého jsme byli všichni nadšeni.
Večer jsme se pohodlně usadili k ohýnku, pěli a vyprávěli si zážitky z uplynulého týdne.

Fotogalerie

Neděle 12.7.
Ráno jsme se probudili do slunečného dne. Nervozita se stupňovala. Vždyť dnes jedeme domů! Rychle jsme dobalili poslední věci do kufrů, uklidili chatky a nachystali si kufry a batohy k autobusu. Mezitím jsme se stihli rozloučit se všemi, kteří měli namířeno jinam, než do Brna.
Cesta nám rychle ubíhala. Udělali jsme si malou zastávku v Olomouci a pak už hurá směr Brno.
Po rozloučení s kamarády a asistenty jsme se rozjeli do svých domovů.
Budeme dlouho vzpomínat a také se těšit na tábor v příštím roce!

Výt. galerie