LT Budíkovice
Sobota 13.8.
Po příjezdu do tábora jsme se vypravili prozkoumávat okolí, po chvíli nás ovšem prohnala průtrž mračen. Dali jsme se tedy do vykreslování našich jmenovek na stany. Na nedalekém hřišti jsme strávili příjemnou hodinku, a potom, jelikož nám kručelo v bříšku, razili jsme zpět do tábora. JProtože je letošní tábor ve znamení barev a duhy, čekalo nás vybarvování jedné části naší týdenní mandaly. Nyní si popřejme dobrou a ničím nerušenou noc.
Fotografie
Foto Honza

Nedělě 14.8.
Druhý táborový den se nesl ve znamení bílé barvy. Této barvě byl uzpůsoben i jídelníček, který začal snídaní v podobě chleba s nastrouhaným sýrem. Mezi snídaní a svačinou měly děti volný program a mohly si zvolit libovolnou činnost. Někteří z nich si kreslili, jiní dali přednost sportu a zbytek dětí v tomto horkém letním dnu pouze odpočíval ve stanu. Po svačině si asistenti pro děli připravili hru v přírodě, která spočívala v plnění úkolů jako např. vyjmenovat tři bílá zvířata nebo tři věci charakterizující zimu. Po obědě dostaly děti asi hodinovou polední pauzu a poté se téměř všichni vydali na procházku do lesa spojenou se sběrem dříví na plánovaný táborák. Po večeři se děti opět věnovaly jejich oblíbeným činnostem, vykreslily a nalepily si druhý dílek sluníčka a všichni se mohli pomalu nachystat do svých postýlek.
Fotografie

Pondělí 15.8.
Třetí den byl ve znamení modré barvy. Ráno na snídani byla vánočka s borůvkovou marmeládou na které si děti velice pochutnaly. Před plánovaným odjezdem do Stříteže dostaly děti svačinu, která zahrnovala: švestkový perník, chleba s paštikou, švestky a jablko. Ve stříteži si děti zajezdily na koních a velice se jim tam líbilo. Zaměstnanci jizdárny byli milí a děti si výlet užily. Cestou ze Stříteže někteří asistenti a děti zmokli, protože se jezdilo autem na etapy. Po návratu byla pro děti připravená večeře. Po večeři děti pokračovaly v lepení svého sluníčka a malovaly si obrázky. Jako pozdní večerní svačinku všichni dostali wafle. Po dobré večerní svačině následovala hygiena a děti šly spát.
Fotografie

Úterý 16. 8.
Čtvrtý den byl znázorněn ve znamení žluté barvy. Po snídani byla vyhlášena soutěž, která spočívala v tom, že děti a jejich asistenti měli posbírat co nejvíce žlutých věcí, které si museli přidělat na svoje oblečení nebo jako doplňky. Následoval oběd při kterém jsme měli: hrachovou polévku, špízy s americkými bramborami. Po krátké polední pauze a po přípravách byla promenáda (již zmíněných žlutých doplňků). Na závěr někteří asistenti a starší děti šli na dříví a ti, kteří zůstali chystali již dříve donešené dřevo na táborák! Po opékání špekáčků bylo vyhodnocení a samozřejmě i ocenění již proběhlé soutěže, ze které si děti odnesly balonky a zářící náramky. Děti hrály stolní tenis a pinkaly si s nafukovacími balonky. Po náročném dni se všechny děti těšily do spacáků...
DOBROU NOC!

Fotografie

Středa 17.8.
Pátý den byl ve znamení zelené barvy. Ráno po snídani měly děti za úkol obléknout se do zelené barvy. Některé děti vyrazily na vycházku do přírody. Jiné odpočívaly po včerejším náročném dni a hrály různé hry. Na oběd jsme měli brokolicovou polévku a rizoto. Po obědě jsme hráli míčové hry, vyhodnocovalo se kdo má na sobě nejvíce zeleného oblečení a připravovala se olympiáda,do které se děti vrhly s velkým nadšením. Některé hry jsme měli v táboře a za jinými jsme vyrazili do přírody. Poté následovala večeře, na které si všichni velice pochutnali. Měli jsme špenát. Předtím, než jsme uložili děti, jsme vyrazili na nedaleké hřiště. Po návratu děti usnuly jako miminka.
Fotografie

Čtvrtek 18.8.
Dnes byl den oranžovo-ružové barvy. Na snídani byly rohlíky s šunkovým pomazánkovým máslem. Po snídani malovaly děti svá oblíbená sluníčka a procvičovaly si vybarvování dopravních značek. Aby se jím lépe malovalo dostaly jahodový pudink. Asistenti připravovali dřevo na večerní táborák s živou hudbou. Po obědě asistenti připravili šipkovanou - "cestou na bizony..." Samozřejmě asistenti schovali připravené úkoly- napsané na papírku tak dobře, že děti našly úkoly až po cestě zpátky. Na konci této hry byla připravená odměna v podobě plyšových hraček, pro káždé dítě. Zhruba 20min. po příchodu zpět do tábořiště dorazili muzikanti. Zpívaly se písničky, tancovalo se, hrál se pinpong, opékaly se špekáčky. Po odchodu muzikantů se šlo spát.
HOLA HOLA SPACÁK VOLÁ!

Fotografie
Foto Dan

Pátek 19.8.
Dnešní den byl ve znamení červené barvy. Ke snídani jsme měli vánočku namazanou marmeládou a kakao.Po snídani jsme dostali za úkol převléct děti do kostýmu červené Karkulky, který jsme si museli sami vyrobit.Ke svačině jsme dostali meloun a sušenku. Po svačině děti hrály různé hry. K obědu nám kuchaři připravili česnekovou polévku a kuře na paprice s knedlíkem. Po poledním klidu byla přehlídka již zmíněných kostýmů červených Karkulek.Odpolední program byla cesta na bizony, při které si děti i zahrály různé hry. Jen co jsme došli do tábora, začalo pršet, tak jsme se shromáždili v jídelně, kde jsme s dětmi malovali. K večeři se podávaly boloňské špagety. Po večeři jsme se sešli venku, kde pro nás byla připravena vědomostní hra, které se účastnily nejen děti, ale i asistenti.
Fotografie

SOBOTA 20.8.
Ráno byl už daný plán. Balili se všechny věci! Poté se šli všichni dobrovolně, povině ospršit. Připravovaly se masky na karneval. Těsně před obědem nám odjela nejobíbenější asistentka!!! :-( Na oběd byla polévka co dům dal, jako druhý chod bylo maso z těstovinami! potom se uklízel tábor! A pak se dokončovaly přípravy na karneval. Byly tu všechny možné masky ( na co si jen vzpomenete) např.: odpadkový koš naší kuchyně... až po víly! V těchto převlecích a maskách jsme navštívili nedaleké houpačky a také proběhla odpolední svačina. Během vycházky nám přijela rodiná návštěva PELIKÁNŮ! na luxusních motorkách... K večeři byl guláš. Po večeři se zapálil šťastný oheň- ukončení tábora. Rozdávaly se diplomy a dárky. Proběhla díííza... a děti šly spáááááát.
DOBROU NOC!

Fotografie